Wczytuję dane...
Model: LE-PA-100
kod ean: 5903424634309
Waga produktu: 0.4 kg
Realizacja zamówienia: 23 godzin
Wysyłka od: 14.00 PLN
Producent: Leecom

Leecom Skimmer do Akwarium PA-100 3W 250L/H

Filtr Leecom PA-100 przeznaczony jest do filtrowania wody w akwarium, oczyszczania jej powierzchni z zabrudzeń mechanicznych (tj. resztki pokarmów, szczątki roślin) oraz kożucha bakteryjnego (błona białkowa, tłusty film). Dodatkowo poprawia cyrkulację i natlenia wodę w akwarium.

Do czego przydaje się filtr powierzchniowy?
Specjalnej konstrukcji filtr pobiera wodę z tafli wody. Taki pobór oczyszcza i zachowuje czystą taflę wody na której zdarzają się zanieczyszczenia. Do najczęstszych można zaliczyć resztki roślin, pokarmów lub inne elementy pływające. Lecz do najniebezpieczniejszych z pewnością zaliczyć można film białkowy. Jest to kolorowa tafla tłuszczu i białka unosząca się na powierzchni wody. Ma ona negatywny wpływ na fotosyntezę oraz parametry wody i może być przyczyną powstawania glonów a nawet śmierci ryb.

Dlaczego PA-100 jest lepszy niż pozostałe konstrukcje?
Filtr ma świetnie wyciszoną pompkę i jest niewielkich rozmiarów - z łatwością można go zamaskować w tylnej części akwarium by nie rzucał się w oczy.
Dodatkowo filtr ma opcję samo poziomowania - oznacza to, że koszyk zasysający dostosowuje się do poziomu tafli wody nawet gdy ten waha się do 4cm na skutek wysokiego parowania.

Dane techniczne:

  • pobór mocy: 3W
  • zasilanie: 220-240V
  • wydajność: 250l/h
  • wymiary: 13x3,5x4,3 cm

Wszystkie produkty marki Leecom pochodzą z oficjalnej polskiej dystrybucji i objęte są 24 miesięczną gwarancję producenta.