Wczytuję dane...
Kod producenta: AS BIO-RINGS 1KG
kod ean: 5904473214818
Waga produktu: 1 kg
Gwarancja: 24 miesięcy
Realizacja zamówienia: 3 dni
Wysyłka od: 14.00 PLN

Aqua Specto Bio-Rings 1KG Bio Ceramika Filtracyjna

Dzięki porowatej budowie BIO RINGS jest idealnym miejscem dla rozwoju flory bakteryjnej. Rozmiar i walcowaty kształt z wewnętrznym otworem zapewniają dużą powierzchnię do rozwoju pożytecznych bakterii.

Analiza powierzchni metodą BET określiła efektywną powierzchnię ceramicznych pierścieni filtrujących w zakresie 1050 m2 / litr, znacznie przewyższając inne biologiczne media dostępne na rynku.

BIO RINGS bardzo dobrze radzą sobie z rozkładaniem amoniaku oraz azotynów, poprawiając warunki panujące w Twoim zbiorniku. Produkt można stosować w akwariach słodkowodnych i morskich, a także w stawach i oczkach. BIO RINGS skutecznie wyłapują z wody związki będące pożywką dla bakterii, dzięki czemu oczyszczają wodę ze średnich i dużych zanieczyszczeń stałych.

Bio-Rings mają kształt krążków o wymiarach: średnica ok. 15 mm i wysokości ok. 15 mm.

Materiał filtrujący wykonany jest z ceramicznych pustych pierścieni wyłapujących wszystkie większe zanieczyszczenia. Bezpośrednio po rozpoczęciu procesu filtracji woda jest wirowana poprzez puste pierścienie. Tym sposobem, większe cząsteczki brudu opadają na dno. Następnie oczyszczona i wstępnie przefiltrowana woda przechodzi przez kolejne warstwy filtracyjne. Pierścień ceramiczny BIO-RINGS jest łatwy do czyszczenia i ponownego, wielokrotnego użytku.

  • Po przeprowadzeniu badań, po zastosowaniu tego produktu, nastąpiła zmiana NH4  w wodzie akwariowej. Można zauważyć, że produkt ten ma oczywisty wpływ na zmniejszenie NH4, osiągając bezpieczny zakres stężeń
  • Po przeprowadzeniu badań, po zastosowaniu tego produktu, nastąpiła zmiana NO2 w wodzie akwariowej. Można zauważyć, że produkt ten ma oczywisty wpływ na zmniejszenie NO2, osiągając bezpieczny zakres stężeń.
  • Po przeprowadzeniu badań, po zastosowaniu tego produktu, nastąpiła zmiana NO3 w wodzie akwariowej. Można zauważyć, że produkt ten ma oczywisty wpływ na zmniejszenie NO3, osiągając bezpieczny zakres stężeń.

Główny skład chemiczny Bio-Rings jest neutralny. Al2O3 i SiO2 skład chemiczny jest stabilny, nie zawiera szkodliwych substancji. Niska zawartość tlenków ziemi alkalicznych w składzie chemicznym nie spowoduje zmiany jakości wody, będą się one uwalniały powoli by stworzyć odpowiednie środowisko do życia.

Bio-Rings mogą być używane bezpośrednio w zbiorniku głównym, w filtrach kubełkowych, w sumpie lub w różnych typach filtrów,  w tym w filtrach zawieszanych, filtrach zraszających lub innych…

Bio-Rings należy przepłukać przed zastosowaniem, aby usunąć zanieczyszczenia. Następnie umieścić w koszach filtracyjnych.