Wczytuję dane...
Model: HI EG PONDS 100G
kod ean: 5906874772089
Waga produktu: 0.2 kg
Gwarancja: 24 miesięcy
Wysyłka od: 14.00 PLN
Producent: HYDROIDEA

HYDROIDEA EcoGerm Ponds 100g


-- Czyste oczka wodne i stawy. Naturalny preparat bakteryjny w bardzo dużym stężeniu --

HYDROIDEA to firma projektowo-wykonawcza specjalizująca się w obszarze budownictwa hydrotechnicznego, ze szczególnym uwzględnieniem obiektów specjalistycznych. Pierwszy polski producent unikalnych na skalę światową preparatów biologicznych, środków ekologicznych oraz naturalnych mieszanek minerałów i złóż do stawów, oczek i innych zbiorników wodnych. Firma jest jednocześnie dostawcą nowoczesnych urządzeń i rozwiązań filtracyjnych, wpisujących się w nurt proekologiczny.

Ponad 15 lat doświadczenia w zakresie utrzymania i eksploatacji zbiorników wodnych oraz ekspercka wiedza techniczna zaowocowały produktami bezpiecznymi dla środowiska, idealnie dopasowanymi do potrzeb klientów.


Preparaty EcoGerm firmy Hydroidea do rewolucyjne i bezpieczne rozwiązanie w walce z zaieczyszczeniami wód. Służą do bioremediacji i likwidacji zamulenia sztucznych i naturalnych zbiorników wodnych. Charakteryzują się unikalnym składem bakeryjnym i wyjątkoo wysokim stężeniem mikroorganizmów w jednym gramie. Dzięki temu działają szybko i efektywnie, przywracając naturalną równowagę biologiczną. Funkcjonują w trzech rodzajach: EcoGerm Starter, EcoGerm Lakes oraz EcoGerm Ponds, dostosowanych do konkretnego typu zbiornika wodnego, co znacznie podwyższa skuteczność działania.

Preparaty EcoGerm oczyszczają i uzdatniają wode w naturalny sposób, bezpieczny dla ludzi, zwierzat i życia biologicznego. Podczas stosowania preparatów można eksploatować akwen wodny rybacko, rekreacyjnie i sportowo.

Skład i działanie

W skład preparatów EcoGerm wchodza specjalnie wyselekcjonowane szczepy bakterii tlenowych, beztlenowych i fakultatywnych, a także bakterii psychrofilowych i psychotrofowych o zróżnicowanym sposobie działania, które:

 • redukują ilość związków biogennych w wodzie (związki azotu i fosforu)
 • bardzo szybko rozkładają osady, muł i resztki organiczne zalegające na dnie
 • ograniczaja rozwój i wzrost glonów nitkowatych oraz sinic
 • przywracają równowagę mikrobiologiczną w zbiorniku wodnym

Ponadto preparaty EcoGerm pozytywnie wpływaja na zdrowi i rozmnażanie się ryb, a taże na zwiększenie populacji dafni i innych organizmów wodnych, będących wskaźnikiem czystości wód.

Sugerowane użycie

W sztucznych zbiornikach wodnych preparaty EcoGerm należy stosować zapobiegawczo przez cały rok, zawsze wczesną wiosną i podczas dużych upałów, a także przy ponownym uruchamianiu filtracji. W jeziorach - zgodnie z indywidualnie opracowanym planem bioremediacji lub projektem rekultywacji.

Jeżeli obserwujesz tzw. kwitnienie wody, nadmierny wzrost glonów i sinic, zmniejszenie się przejrzystości wody, pływające w toni glony nitkowate oraz nadmierne gromadzene się osadów dennych, a także śnięcie ryb - nie zwlekaj! To oznacza, że poziom związków biogennych w wodzie przekroczył stan alarmoy i trzeba podjąć skuteczne działania.

Efekty stosowania

Już w kilka dni od zastosowania preparatu EcoGerm obserwuje się zmniejszenie skutków eutrofizacji, nastepuje:

 • wzrost klarowności i przejrzystości wody
 • zanik nieprzyjemnego zapachu
 • zwiększenie poziomu tlenu w wodzie, a wraz z nim żywotności ryb
 • mineralizacja osadów dennych i zmniejszenie zamulenia
 • uruchomienie procesu biologicznego samooczyszczania się wód

Cechy szczególne

 • duża wydajność - doskonały stosunejk ceny do jakości
 • wysokie stężenie - minimum miliard mikroorganizmów w jednym gramie preparatu
 • precyzja działania - dedykowane preparaty EcoGerm: Starter, Lakes, Ponds

Rodzina EcoGerm

 • EcoGerm Starter - preparat przeznaczony do wszystkich rodzajów zbiorników wodnych, natychmiast atywuje życie biologiczne w filtrach i strefach filtracyjnych, zawiera naturalne szczepy bakterii autotroficznych w bardzo dużym stężeniu
 • EcoGerm Lakes - preparat przeznaczony do oczyszczania stawów kąpielowych i jezior, zawiera naturalne szczepy niepatogennych bakterii w dużym stężeniu
 • EcoGerm Ponds - preparat przeznaczony do oczyszczania oczek wodnych i stawów ogrodowych, zawiera naturalne szczepy niepatogennych bakterii w bardzo dużym stężeniu.EcoGerm Ponds

 
Bardzo wydajny, naturalny preparat bakteryjny przeznaczony do oczyszczania oczek wodnych i stawów ogrodowych. Zawiera wyselekcjonowane szczepy bakterii o zróżnicowanym sposobie działania. Skutecznie redukuje ilość związków biogennych w wodzie, szybko ogranicza rozwój glonów oraz sinic, powodując wzrost przejrzystości wody. Ponadto likwiduje nieprzyjemne zapachy, zmniejsza poziom fosforanów i azotanów, a także znacznie redukuje ilość osadów dennych i zamulenie w stawach ogrodowych, zbiornikach retencyjnych, stawach hodowlanych i przydomowych oczkach wodnych. Poprawia również odporność ryb i zwiększa ich żywotność. Wpływa na zachowanie mikrobiologicznej równowagi ekosystemów wodnych.Preparat EcoGerm Ponds:

 •         w 100 procentach ekologiczny, bezpieczny dla ludzi, zwierząt i środowiska;
 •         wyjątkowo skuteczny w redukowaniu osadów dennych i ilości mułu;
 •         powoduje wzrost przejrzystości wody i likwiduje nieprzyjemne zapachy;
 •         skutecznie redukuje ilość związków biogennych w wodzie (głównie związków azotu i fosforu);
 •         szybko ogranicza rozwój wszelkich glonów oraz sinic;
 •         pozytywnie wpływa na zdrowie ryb i zwiększa populację dafni;
 •         zawiera naturalne szczepy niepatogennych bakterii w bardzo dużym stężeniu;
 •         w 1 gramie produktu znajduje się ponad miliard pożytecznych mikroorganizmów.


Sposób aplikacji: rozsypujemy równomiernie po powierzchni tafli wody. Zapobiegawczo 50 g preparatu starcza na 10 000 litrów wody na 1 miesiąc stosowania. Jednorazowa dawka startowa to 100 g / 10 000 l