Wczytuję dane...
Model: HI ALGOSPLIT 10KG
kod ean: 5906874772164
Waga produktu: 10 kg
Gwarancja: 24 miesięcy
Wysyłka: Wysyłka gratis!
Producent: HYDROIDEA

HYDROIDEA AlgoSplit 10kg


-- Likwidator glonów nitkowatych i natleniacz wody. Preparat do zabijania glonów nitkowatych i wspierania rozkładu osadów i mułu --

HYDROIDEA to firma projektowo-wykonawcza specjalizująca się w obszarze budownictwa hydrotechnicznego, ze szczególnym uwzględnieniem obiektów specjalistycznych. Pierwszy polski producent unikalnych na skalę światową preparatów biologicznych, środków ekologicznych oraz naturalnych mieszanek minerałów i złóż do stawów, oczek i innych zbiorników wodnych. Firma jest jednocześnie dostawcą nowoczesnych urządzeń i rozwiązań filtracyjnych, wpisujących się w nurt proekologiczny.

Ponad 15 lat doświadczenia w zakresie utrzymania i eksploatacji zbiorników wodnych oraz ekspercka wiedza techniczna zaowocowały produktami bezpiecznymi dla środowiska, idealnie dopasowanymi do potrzeb klientów.AlgoSplit

 
Preparat AlgoSplit niszczy poprzez natychmiastowe uwolnienie aktywnego tlenu nawet najbardziej oporne glony nitkowate w ciągu od kilku minut do 24 godzin. Natychmiastowe utlenianie niszczy strukturę komórkową glonów nitkowatych i szybko je zabija. Martwe glony wypychane są do powierzchni lustra wody przez co są łatwe do usunięcia mechanicznego. Już krótko po zastosowaniu obumarłe glony mogą zostać zebrane podbierakiem. Pozostałe resztki glonów zbierają się w filtrach lub opadają na dno zbiornika. Środek dostarczając duże ilości tlenu do wody wspiera pracę bakterii tlenowych, odpowiedzialnych za rozkład osadów, martwych glonów i mułu. AlgoSplit skutecznie likwiduje przykre zapachy, zwiększa natlenienie i przejrzystość wody.Preparat AlgoSplit:

  •     W 100% biodegradowalny;
  •     Szybko zabija glony nitkowate, likwiduje nieprzyjemne zapachy i dostarcza tlen do wody;
  •     Przeznaczony jest do wszystkich rodzajów zbiorników wodnych, oczek wodnych i stawów kąpielowych;
  •     Środek rozkładając się w wodzie nie pozostawia żadnych produktów ubocznych;
  •     Efekty działania preparatu widoczne są kilka minut po zastosowaniu;
  •     Możliwość stosowania wielokrotnie w czasie sezonu;
  •     Łatwy w użyciu – dozowanie dostosowane jest do każdego rodzaju zbiornika wodnego;
  •     Brak zagrożeń wynikających z przedawkowania preparatu;
  •     Przy właściwym stosowaniu bezpieczny dla ludzi, zwierząt i środowiska;
  •     Nie zawiera metali ciężkich ani biocydów organicznych i nie odkłada się w organizmach żywych.


Sposób aplikowania: 10 kg na 300 000 litrów wody.

Aby zintensyfikować działanie preparatu należy go aplikować przed południem, na całej powierzchni zbiornika wodnego lub bezpośrednio na glony nitkowate.


Dzięki aktywnemu tlenowi AlgoSplit niszczy glony nitkowate, natlenia wodę w zbiorniku i wspiera rozkład osadów i zamulenia.


AlgoSplit jest preparatem bezpiecznym i nie ma możliwości jego przedawkowania. Należy jednak nie dopuszczać do jego pozostania na roślinach wodnych.


Preparat zwalcza również żyjące w symbiozie z glonami nitkowatymi śluzowce, zwiększając tym samym skuteczność procesów filtracji wody.


AlgoSplit jest w pełni biodegradowalny. Substancja czynna preparatu (nadtlenek wodoru) rozkłada się już po kilku chwilach na wodę i tlen.