Wczytuję dane...
Model: HI PONDCLARIN 5L
kod ean: 5906874772287
Waga produktu: 5 kg
Gwarancja: 24 miesięcy
Wysyłka od: 14.00 PLN
Producent: HYDROIDEA

HYDROIDEA PondClarin 5l


-- Czysta i klarowna woda w zbiornikach wodnych. Naturalny Preparat klarujący i oczyszczający mętną i zazielenioną wodę w zbiornikach wodnych--

HYDROIDEA to firma projektowo-wykonawcza specjalizująca się w obszarze budownictwa hydrotechnicznego, ze szczególnym uwzględnieniem obiektów specjalistycznych. Pierwszy polski producent unikalnych na skalę światową preparatów biologicznych, środków ekologicznych oraz naturalnych mieszanek minerałów i złóż do stawów, oczek i innych zbiorników wodnych. Firma jest jednocześnie dostawcą nowoczesnych urządzeń i rozwiązań filtracyjnych, wpisujących się w nurt proekologiczny.

Ponad 15 lat doświadczenia w zakresie utrzymania i eksploatacji zbiorników wodnych oraz ekspercka wiedza techniczna zaowocowały produktami bezpiecznymi dla środowiska, idealnie dopasowanymi do potrzeb klientów.PondClarin

 
PondClarin to środek ekologiczny, bazujący na związkach humusowych i skondensowanych ekstraktach z kory drzew. Sprawia, że unoszące się w toni wodnej drobne zawiesiny oraz glony łączą się w łatwe do usunięcia mechanicznego kłaczki, które następnie opadają na dno zbiornika wodnego, pozostawiając wodę czystą i przejrzystą. Preparat jest całkowicie bezpieczny dla ludzi, a także roślin, ryb i pozostałych zwierząt żyjących w stawie.


Preparat PondClarin:

  •     W 100 procentach ekologiczny;
  •     Naturalny flokulant w płynie;
  •     Bezpieczny dla ludzi, zwierząt i środowiska;
  •     Do stosowania w każdym rodzaju zbiornika wodnego;
  •     Pływające cząstki zanieczyszczeń są wiązane i mogą być usunięte mechanicznie;
  •     Działa bardzo szybko, skutecznie likwidując efekt tzw. zielonej wody;
  •     Rezultaty stosowania preparatu często widoczne są już po kilku godzinach;
  •     Oczyszcza mętną wodę w sposób naturalny i bezpieczny dla życia biologicznego;
  •     Brak zagrożeń wynikających z przedawkowania preparatu;
  •     Łatwy w użyciu – dozowanie dostosowane jest do każdego rodzaju zbiornika wodnego;


Sposób aplikacji: 500 ml na 10 000 litrów wody.


Zawiesiny ciał stałych unoszące się w wodzie mogą uszkadzać skrzela ryb, co prowadzi do zakażenia, a w skrajnych przypadkach – do śmierci ryb.


Po zastosowaniu PondClarin cząstki zanieczyszczeń mogą początkowo unosić się tuż pod powierzchnią wody – jeżeli pozostaną nietknięte, szybko opadną na dno stawu.


W poważniejszych przypadkach i dużych zanieczyszczeniach wody konieczna może być powtórna aplikacja PondClarin, która powinna nastąpić po minimum 7 dniach przerwy.


PondClarin stosowany w połączeniu z preparatem EcoGerm Ponds ogranicza potrzebę ręcznego i mechanicznego oczyszczania stawów nieposiadających systemów filtracyjnych.


Preparaty biologiczne i preparaty naturalne działają wolniej niż dostępne na rynku produkty chemiczne, są jednak zdecydowanie bezpieczniejsze i działają długofalowo.