Wczytuję dane...
Model: ZO AQUACLAR POND 250
kod ean: 5907527403183
Waga produktu: 0.3 kg
Gwarancja: 24 miesięcy
Realizacja zamówienia: 23 godzin
Wysyłka od: 14.00 PLN
Producent: Zoolek

ZOOLEK AQUACLAR POND PLUS 250ml

-- Preparat klarujący mętną wodę w oczku/stawie --

ZOOLEK AQUACLAR POND PLUS to preparat do skutecznego oczyszczania i klarowania wody w oczku wodnym.

Preparat oczyszcza mętną wodę na zasadzie koagulacji strącając zawiesiny organiczne i mineralne do osadu dennego, a także tworząc na powierzchni wody zbite kożuchy lekkich zanieczyszczeń, łatwe do mechanicznego usunięcia.

Zoolek Aquaclar Pond Plus usuwa z wody fosforany, pochodzące z rozpadu odpadowych substancji organicznych, które obok azotanów mogą stać się przyczyną gwałtownego wzrostu glonów. Wiąże siarkowodór powodujący przykry zapach wody.

Przed użyciem należy pamiętać:                                                  

Przed użyciem preparatu Zoolek Aquaclar Pond Plus, który charakteryzuje się odczynem silnie kwaśnym, należy upewnić się, iż woda w oczku wodnym posiada odczyn na poziomie minimum pH 7. Natomiast twardość węglanowa wynosi minimum 4 stopnie niemieckie (dkh). W ten sposób mamy pewność, iż woda w sadzawce nie zostanie poddana gwałtownej zmianie odczynu (pH), która może mieć negatywny wpływ na kondycję oczka wodnego i jego mieszkańców. Jeśli zachodzi konieczność podniesienia odczynu pH wody i jej twardości węglanowej, wtedy w tym celu należy posłużyć się preparatem Zoolek Aqualkal Pond, który pozwala osiągnąć konieczne wartości tych dwóch parametrów. W celu kontroli tych parametrów należy posłużyć się zestawem do badania parametrów chemicznych wody w oczku wodnym Zoolek Aquaset Pond.

Zastosowanie:                   

Preparat należy rozcieńczyć przez wlaniem do oczka wodnego, następnie rozprowadzić równomiernie po całej powierzchni sadzawki. Tak podany preparat należy również wymieszać w oczku, używając do tego celu kija, strumienia wody lub w inny, wybrany sposób. Należy unikać kontaktu preparatu z roślinami nadwodnymi. Jeśli zajdzie taka sytuacja, opłukać rośliny wodą. Zoolek Aquaclar Pond Plus jest całkowicie nieszkodliwy dla roślin podwodnych.

Kiedy po zastosowaniu preparatu powstanie na powierzchni kożuch z zanieczyszczeń, należy go usunąć ze zbiornika za pomocą siatki. Następnie, osad, który wytworzy się na dnie oczka, należy ściągnąć za pomocą węża. Całą operację można powtórzyć po kilku dniach, stosując połowę początkowej dawki. Jeśli chcemy utrzymać przejrzystość wody w oczku wodnym, możemy dodatkowo posłużyć się preparatem Zoolek Antyglon Pond i użyć połowę zalecanej dawki. Preparat ten zapobiega nadmiernej ekspozycji oczka na działanie promieni słonecznych. Podczas wyżej opisanych kuracji nie zapominajmy o efektywnym napowietrzaniu sadzawki.                                                                      

Dawkowanie:

250ml  na 5m3 wody
500 ml na 10m3 wody
1L na 20m3 wody
5L na 100m3 wody