Wczytuję dane...
Model: HI EG STANDARD 25
kod ean: 5906874772935
Waga produktu: 0.1 kg
Gwarancja: 24 miesięcy
Realizacja zamówienia: 21 dni
Wysyłka od: 14.00 PLN
Producent: HYDROIDEA

Ecogerm Standard 100g Bakterie do Oczka Wodnego
-- ZMikrobiologiczny preparat do oczek wodnych z rybami. 100g na 20m3 wody --

HYDROIDEA to firma projektowo-wykonawcza specjalizująca się w obszarze budownictwa hydrotechnicznego, ze szczególnym uwzględnieniem obiektów specjalistycznych. Pierwszy polski producent unikalnych na skalę światową preparatów biologicznych, środków ekologicznych oraz naturalnych mieszanek minerałów i złóż do stawów, oczek i innych zbiorników wodnych. Firma jest jednocześnie dostawcą nowoczesnych urządzeń i rozwiązań filtracyjnych, wpisujących się w nurt proekologiczny.

Ponad 15 lat doświadczenia w zakresie utrzymania i eksploatacji zbiorników wodnych oraz ekspercka wiedza techniczna zaowocowały produktami bezpiecznymi dla środowiska, idealnie dopasowanymi do potrzeb klientów.

Preparaty EcoGerm firmy Hydroidea do rewolucyjne i bezpieczne rozwiązanie w walce z zaieczyszczeniami wód. Służą do bioremediacji i likwidacji zamulenia sztucznych i naturalnych zbiorników wodnych. Charakteryzują się unikalnym składem bakeryjnym i wyjątkoo wysokim stężeniem mikroorganizmów w jednym gramie. Dzięki temu działają szybko i efektywnie, przywracając naturalną równowagę biologiczną. Funkcjonują w trzech rodzajach: EcoGerm Starter, EcoGerm Lakes oraz EcoGerm Ponds, dostosowanych do konkretnego typu zbiornika wodnego, co znacznie podwyższa skuteczność działania.

Preparaty EcoGerm oczyszczają i uzdatniają wode w naturalny sposób, bezpieczny dla ludzi, zwierzat i życia biologicznego. Podczas stosowania preparatów można eksploatować akwen wodny rybacko, rekreacyjnie i sportowo.

Skład i działanie

W skład preparatów EcoGerm wchodza specjalnie wyselekcjonowane szczepy bakterii tlenowych, beztlenowych i fakultatywnych, a także bakterii psychrofilowych i psychotrofowych o zróżnicowanym sposobie działania, które:

 • redukują ilość związków biogennych w wodzie (związki azotu i fosforu)
 • bardzo szybko rozkładają osady, muł i resztki organiczne zalegające na dnie
 • ograniczaja rozwój i wzrost glonów nitkowatych oraz sinic
 • przywracają równowagę mikrobiologiczną w zbiorniku wodnym

Ponadto preparaty EcoGerm pozytywnie wpływaja na zdrowi i rozmnażanie się ryb, a taże na zwiększenie populacji dafni i innych organizmów wodnych, będących wskaźnikiem czystości wód.

Sugerowane użycie

W sztucznych zbiornikach wodnych preparaty EcoGerm należy stosować zapobiegawczo przez cały rok, zawsze wczesną wiosną i podczas dużych upałów, a także przy ponownym uruchamianiu filtracji. W jeziorach - zgodnie z indywidualnie opracowanym planem bioremediacji lub projektem rekultywacji.

Jeżeli obserwujesz tzw. kwitnienie wody, nadmierny wzrost glonów i sinic, zmniejszenie się przejrzystości wody, pływające w toni glony nitkowate oraz nadmierne gromadzene się osadów dennych, a także śnięcie ryb - nie zwlekaj! To oznacza, że poziom związków biogennych w wodzie przekroczył stan alarmoy i trzeba podjąć skuteczne działania.

Efekty stosowania

Już w kilka dni od zastosowania preparatu EcoGerm obserwuje się zmniejszenie skutków eutrofizacji, nastepuje:

 • wzrost klarowności i przejrzystości wody
 • zanik nieprzyjemnego zapachu
 • zwiększenie poziomu tlenu w wodzie, a wraz z nim żywotności ryb
 • mineralizacja osadów dennych i zmniejszenie zamulenia
 • uruchomienie procesu biologicznego samooczyszczania się wód

Cechy szczególne

 • duża wydajność - doskonały stosunejk ceny do jakości
 • wysokie stężenie - minimum miliard mikroorganizmów w jednym gramie preparatu
 • precyzja działania - dedykowane preparaty EcoGerm: Starter, Lakes, Ponds

Rodzina EcoGerm

 • EcoGerm Starter - preparat przeznaczony do wszystkich rodzajów zbiorników wodnych, natychmiast atywuje życie biologiczne w filtrach i strefach filtracyjnych, zawiera naturalne szczepy bakterii autotroficznych w bardzo dużym stężeniu
 • EcoGerm Lakes - preparat przeznaczony do oczyszczania stawów kąpielowych i jezior, zawiera naturalne szczepy niepatogennych bakterii w dużym stężeniu
 • EcoGerm Ponds - preparat przeznaczony do oczyszczania oczek wodnych i stawów ogrodowych, zawiera naturalne szczepy niepatogennych bakterii w bardzo dużym stężeniu.


EcoGerm Standard


Skoncentrowany preparat mikrobiologiczny do regularnego stosowania w oczkach wodnych i stawach z rybami. Zawiera wyselekcjonowane i odporne szczepy pożytecznych bakterii oraz enzymy. Oczyszcza wodę i redukuje poziom chlorofilu, poprawia jej klarowność i przyspiesza rozkład odpadów organicznych. Obniża także poziom osadów dennych poprzez redukcję zawartych w nich substancji organicznych w postaci obumarłych roślin, odchodów oraz niewykorzystanych resztek pokarmowych. Poprzez efekt zajętego miejsca hamuje rozwój bakterii patogennych. Przywraca równowagę ekologiczną i przyspiesza naturalne procesy biologicznego samooczyszczania. Likwiduje nieprzyjemne zapachy i przywraca równowagę tlenową w zbiorniku wodnym.


Preparat EcoGerm Standard:

 •     W 100 procentach ekologiczny, bezpieczny dla ludzi, zwierząt i środowiska;
 •     Środek przeznaczony do biologicznego oczyszczania wody w oczkach wodnych z rybami;
 •     Powoduje wzrost przejrzystości wody i likwiduje nieprzyjemne zapachy;
 •     Oczyszcza wodę z zanieczyszczeń organicznych;
 •     Poprzez efekt zajętego miejsca hamuje rozwój bakterii patogennych;
 •     Przywraca równowagę tlenową w zbiorniku wodnym;
 •     Przy regularnym stosowaniu ogranicza rozwój glonów i redukuje poziom chlorofilu;
 •     W 1 gramie produktu znajduje się ponad 3 miliardy pożytecznych i efektywnych mikroorganizmów;
 •     Jedna saszetka zawiera minimum 75 miliardów bakterii;
 •     Pojemność saszetki: 100 gram;
 •     Wydajność: 20 m3 wody.


Zastosowanie:
oczka wodne z rybami, Koi ponds, kaskady, strumienie, poidełka, duże akwaria słodkowodne.

Sposób aplikacji:
nalać do plastikowego pojemnika 5 litrów wody ze zbiornika, rozpuścić w nim zawartość saszetki i rozlać roztwór na jak największej powierzchni wody.

Dawkowanie:
dawka początkowa 25 g preparatu na 5m3  wody w zbiorniku,  najlepiej po wcześniejszym zastosowaniu startera bakteryjnego EcoGerm Starter. Kolejne dawki podtrzymujące działanie środka: 25g preparatu na 5m3  wody w zbiorniku. Dla utrzymania osiągniętego efektu zaleca się w sezonie stosowanie dawki podtrzymującej 1 raz w miesiącu. Przed aplikacją środka należy wyłączyć lampę UVC. Ponownie można ją włączyć po kilku dniach.

Przechowywanie:
szczelnie zamknięte opakowanie przechowuj w suchym i wentylowanym pomieszczeniu w temperaturze od – 30°C do 30°C.