Wczytuję dane...
Model: ZEOLIT 0,5-1MM 1KG
kod ean: 5903424633456
Waga produktu: 1 kg
Realizacja zamówienia: 23 godzin
Wysyłka od: 14.00 PLN
Producent: Deep Aqua

ZEOLIT GRYS AMONOWY 1kg 0,5-1mm

Frakcja zeolitu odpowiednia do piaskowania trawnika

FRAKCJA: 0,5-1mm

 • ZEOLIT to naturalny minerał do stosowania w domu i w ogrodzie!!!
 • ZEOLIT reguluje stosunki wodno - powietrzne i temperaturowe w glebie.
 • ZEOLIT przedłuża działanie nawozów i magazynuje wodę.
 • ZEOLIT odkaża glebę z zanieczyszczeń chemicznych, niszczy jaja i larwy szkodników glebowych.

Okres stosowania - przez cały rok.

Zastosowanie i dawki:

- na trawniki już istniejące (do piaskowania trawników) - 1-2kg na 1m2 trawnika - rozsypać i podlać obficie.

- przed założeniem trawnika jako warstwa drenażowa - 10-20kg na 1m2 trawnika pod warstwę ziemi z nasionami.

- przy sadzeniu roślin - jako domieszka do sadzenia drzew i krzewów, oraz roślin domowych i balkonowych, rabatowych - 10-15% masy glebowej lub podłoża przed sadzeniem.

- jako ozdobna wyściółka wokół roślin - zabezpiecza przed chwastami i wyparowaniem wody - rozsypać warstwę ok. 5cm grubości po obwodzie rośliny. 

Czy DROBNA frakcja, czy GRUBA frakcja zeolitu na trawnik ???

Jeśli podczas zasilania zeolitem przeprowadzana jest wertykulacja lub aeracja wówczas polecamy frakcję zeolitu 0,5-1,0mm,

natomiast jeśli nie przeprowadzamy dodatkowych zabiegów jak wertykulacja, aeracja, wówczas preferujemy zastosować drobniejszą frakcję zeolitu czyli 0-0,5mm.

Jaką ilość zeolitu podawać na trawnik ?

Pod podłoże trawnika: rozsypać równą warstwę 40 do 60kg/m2 na głębokości 5-15cm (frakcja 1-5mm)
Przy rekonstrukcji trawnika do wymieszania z podłożem: 150kg na 100m2. (frakcja 1-5mm)
Napowietrzenie gleby: rozsypać równą warstwą około 0,6kg na 1m2. (frakcja 0,2-1mm)


ZEOLIT stosowany jest w uprawie roślin domowych, kwiatów balkonowych, przy zakładaniu rabat ogrodowych, przy zakładaniu i pielęgnacji trawników, oraz przy sadzeniu drzew i krzewów ogrodowych. ZEOLIT stanowi bardzo dobre dodatki od podłoży ogrodniczych i gleb. ZEOLIT to naturalny użyźniacz glebowy.

ZEOLIT ma za zadanie poprawę właściwości fizycznych i chemicznych gleb. ZEOLIT przyczynia się do tworzenia i utrwalania struktury podłoży i gleb. Zwiększa ich pojemność wodną i porowatość o ok. 30% oraz zwiększa pojemność sorpcyjną - skutkiem czego ułatwia przyswajanie składników pokarmowych zawartych w podłożu. Reguluje optymalne pobieranie składników nawozowych (makro- i mikroelementów). ZEOLIT zapobiega wymywaniu składników pokarmowych, co stwarza roślinom optymalne warunki dla ich wzrostu i rozwoju.

Zastosowanie ZEOLITU umożliwia mniej częste i obfite podlewanie roślin oraz optymalizuje warunki wodne i zapobiega wysuszaniu gleb i podłoży. ZEOLIT pochłania metale ciężkie i wiele innych zanieczyszczeń, zapobiegając przedostawaniu się ich do roślin. Skuteczność ZEOLITU została udowodniona podczas zakładania pól golfowych, boisk sportowych, trawników rekreacyjnych itp.

ZEOLIT może być stosowany również jako dodatek do wielu innych substratów: torfowych, z włókien kokosowych, kompostów przemysłowych, biopodłoży, mykopodłoży.

ZEOLIT to produkt naturalny zawierający minerał glinokrzemianowy, charakteryzujący się wysoką pojemnością sorpcyjną, jonowymienną, katalityczną i doskonałymi właściwościami filtracyjnymi.

ZEOLIT W INNYM ZASTOSOWANIU:

Zeolit mineralny(grys amonowy) to naturalny wkład filtracyjny, z minerału pochodzenia wulkanicznego (skały wulkanicznej).

Zeolit pochłania azotany, azotyny, amoniak i jony amonowe (w ilości 8% swojej masy). Zeolit ponadto korzystnie wpływa na równowagę biologiczną w zbiorniku, stabilizuje pH i utrzymuje na niskim poziomie zawartość substancji organicznych. Ma właściwości klarujące wodę. Usuwa fenole i metale ciężkie. Hamuje rozwój glonów, a tam gdzie jeszcze nie wystąpiły, zapobiega ich powstawaniu, utrzymuje na niskim poziomie zawartość substancji organicznych, doskonale klaruje wodę,stabilizuje pH oraz korzystnie wpływa na równowagę biologiczną w akwarium


ZALETY STOSOWANIA:

 • Doskonała filtracja chemiczna.
 • Pochłania trujący amoniak(NH4)
 • Pochłania związki azotowe NO2 i NO3
 • Stabilizowanie parametrów wody
 • Stanowi siedlisko dla pożytecznych bakterii nitryfikacyjnych.
 • Klaruje wodę.
 • Pochłania tłuszcze, fenole i metale ciężkie. 

ZASTOSOWANIE ZEOLITU:

 • Jako wkład chemiczno-biologiczny.
 • Do filtrów zewnętrznych i wewnętrznych.
 • Do dużych kaskad.
 • Do sumpów.
 • Niezbędny w akwariach z dużą ilością ryb(usuwa trujący amoniak).
 • Do piaskowania trawnika