Wczytuję dane...
Model: A MRKT01
Kod producenta: MRKT01
kod ean: 5903424631001
Waga produktu: 1.1 kg
Gwarancja: 24 miesięcy
Realizacja zamówienia: 23 godzin
Wysyłka od: 14.00 PLN

DEEP AQUA SPIRALA RAFOWA Z OTWOREM DLA KREWETEK I RYB

--Kryjówka dla krewetek lub ryb--

Spirala rafowa to nietuzinkowe oraz innowacyjne schornienie, a zarazem ozdoba ceramiczna dla zwierząt akwariowych. Wykonana z naturalnych materiałów bez użycia szkodliwych oraz toksycznych substancji przeznaczona jest do akwariów słodkowodnych i morskich.
Wykonana została z wosokoporowatej ceramiki wypalanej w temperaturze 1200 stopni, co idzie za tym że nie wpływa na chemię wody. Dodatkowym jej atutem jest indywidualność oraz walor artystyczny. Jest szczególnie użyteczna w strefach słabego ruchu wody, a to z powodu braku schronień osłoniętych.
Dodatkowo ceramika z której jest zrobiona pełni funkcję podłoża dla bazowania pożytecznych bakterii nitryfikacyjnych, posiad wyjątkowo dużo miejsc w stosunku do zajmowanej przestrzeni w akwarium.
Nasza ceramika najszybciej ulega zasiedleniu życiem, posiada największą pojemność jako podłoże dla pożytecznych mikroorganizmów i największą zdolność oczyszczania wody w akwarium, gdy już jest żywą skałą po zasiedleniu życiem.
Zapewnia zwierzętom o wiele więcej kryjówek mieszkalnych niż ogólnodostępne ozdoby, czy kamienie spotykane w obiegu.

Korzystanie z ozdoby Deep Aqua Spirala Rafowa niesie za sobą wiele korzyści:

- porowatość, porowata ceramika z którego jest zrobiona stanowi idealne miejsce do zasiedlania jej przez pożytyczne bakterie
- lekkość/ciężar nadzwyczajna porowatość skutkuje tym, że skały są niezwykle lekkie w zestawieniu ze swymi rozmiarami.Ułatwia to transporti manipulację, urządzanie ub przestawianie akwarium itd.
- obojętność Wyroby uformowane z wysokiej jakości surowców ceramicznych wypalane są w temperaturze ponad 1200°C. Wyklucza to uwalnianie do wody, obojętne czy słonej albo miękkiej lub kwaśnej, jakichkolwiek niepożądanych składników.
- formowalność Spiek ceramiczny tych wyrobów jest bardzo mikro-twardy, lecz z powodu niesłychanej porowatości, w praktyce jest kruchy i łatwy w obróbce. Dlatego można korygować kształt, formować wgłębienia i dziury jakimś stalowym narzędziem, modelować raszplą (gruboząbkowym pilnikiem), gładzić
papierem ściernym itd...
- biokompatybilność ekstremalnie duża jest szybkość i obfitość kolonizacji ceramiki rafowej przez życie akwaryjne, w tym mikroorganizmy. Po zasiedleniu przez mikroorganizmy, spełniana przez ceramikę rafową funkcja żywej skały jest zwykle ponad 10 razy bardziej wydajna, niż naturalnej żywej skały.
- mieszkalność w zbiorze typów skałek ceramiki rafowej firmy występują formy dostarczające bardzo dużej liczby schronień i przestrzennych nisz życiowych dla poszczególnych gatunków zwierząt

Wymiary: 10 x 7 x 7 cm (długość, głębokość, wysokość)

Uwaga!

  • ze względu na to, że każdy z produktów wykonywany jest ręcznie, wymiary mogą różnić się od podanych wyżej o 10% w zależności od egzemplarza