Wczytuję dane...
Model: SZYSZKI OLCHY 50SZT
kod ean: 5903424631223
Waga produktu: 0.2 kg
Realizacja zamówienia: 23 godzin
Wysyłka od: 14.00 PLN

DEEP AQUA SZYSZKI OLCHY około 50 sztuk
ZAKWASZAJĄ I ODKAŻAJĄ WODĘ

Szyszki Olchy ze względu na zawartość garbników są od dawna stosowane w akwarystyce, działają dezynfekująco i delikatnie  zakwaszają wodę. Stwierdzono w nich również obecność taniny (ok.15%), kwasów galusowych, barwników czerwonych, kwasów organicznych i substancji o charakterze żywicowym. Bardzo dobre do tworzenia biotopów BW - Black Water.

Jedna szyszka wrzucona do akwarium wydziela garbniki około 2 tygodnie. Jeśli nie chcemy oglądać w swoim akwarium szyszek, możemy zrobić z nich wywar. Zalewamy szyszki gorącą wodą i czekamy aż puszczą sporą ilość garbników. Pamiętajmy jednak aby nie wlewać wywaru nagle, zdecydowanie bezpieczniej jest powoli dostarczać garbników do wody.

Sposób użycia:

2-3 sztuki na 20 litrów wody bezpośrednio do zbiornika. Szyszki możemy wrzucić bezpośrednio do wody lub zrobić wywar zalewając je gorącą wodą. Nie jest konieczne ich specjalne preparowanie.

Szyszki spakowane w ilości mniej więcej 50 sztuk.

Szyszki pochodzą z terenów ekologicznych, zbierane z dala od dróg i zanieczyszczeń, dzięki temu mają Państwo pewność że spełnią Wasze oczekiwania.