Wczytuję dane...
Model: GW MIKRO 500ML
kod ean: 5901138969021
Waga produktu: 0.5 kg
Realizacja zamówienia: 23 godzin
Wysyłka od: 14.00 PLN
Producent: Growise

GROWISE MIKROELEMENTY 500ml

W akwarium z roślinami ilość składników pokarmowych zawartych w wodzie kranowej może okazać się niewystarczająca a wzrost roślin może zostać zahamowany. Growise Mikroelementy to kompletny nawóz mikroelementowy zawierający żelazo, mangan, cynk, bor i molibden.
Nawóz jest wielokrotnie stabilizowany chemicznie (chelatowany), przez co wszystkie jego składniki są dostępne dla roślin przez długi czas.

Dostępne opakowania: 500 ml

Mikroelementami nazywamy pierwiastki które nie przekraczają 0,1% masy rośliny. Ich ilość w zbiorniku powinna być mniejsza w stosunku do makroelementów, lecz również odpowiednio zbilansowana.
Brak któregokolwiek z pierwiastków może zachwiać gospodarką wewnątrz roślinną co spowoduje zahamowanie wzrostu lub nawet nienaturalny wygląd.
Skład naszych mikroelementów w połączeniu z odpowiednimi chelatorami wydłuża czas dostępności każdego z pierwiastka oraz pomaga w ich przyswajaniu przez rośliny co owocuje idealnym wyglądem i kolorem roślin. Zaleca się umiarkowane dozowanie mikroelementów w zbiornikach bez podawania CO2 w formie gazowej.

Nasze wieloletnie doświadczenie zaowocowało stworzeniem odpowiedniej mieszanki mikroelementów które jako pierwiastki o właściwościach antagonistycznych i synergicznych powinny być dozowane w odpowiedniej ilości i formie by wspomagać wchłanianie się makroelementów.

Jedno naciśnięcie pompki dozującej = 1,2ml
Przyjęcie, że 1 kliknięcie=1ml nie powoduje niepożądanych skutków ubocznych.

Nawozy z linii Growise są tak skomponowane, by nawożenie było proste i łatwe do zapamiętania. Kompleks łatwo dostępnych, chelatowanych pierwiastków zawiera Fe, Mo, B, Mn, Cu, Zn. Standardowe dozowanie 1ml na 30L raz dziennie w akwariach z CO2. W celu poprawienia wybarwienia można zwiększyć częstotliwość podawania.

Mikroelementy mają znaczący wpływ na wzrost i wybarwienie roslin akwariowych. Mikroelementy w akwariach są szybko wchłaniane lub utleniane, dlatego Growise Micro zawiera chelatowane związki mikroelementów by były jak najdłużej dostępne dla roślin. Odpowiednia forma pierwiastków oraz chelatorów pozwoliła nam stworzyć nawóz mikroelementowy, który poprawia wygląd i wybarwienie roślin.

Zalecane dawki idealnego startu zbiornika:
(mogą nieznacznie różnić się od dawek minimalnych z etykiet)

tydzień istnienia zbiornika zbiornik bez CO2 w formie gazowej zbiornik CO2 w formie gazowej
start – 1 tydzień tylko podmiany wody + Growise Potas * tylko podmiany wody + Growise Potas *
2 tydzień nie podajemy jeszcze Mikroelementów nie podajemy jeszcze Mikroelementów
3-5 tydzień po podmianie 1ml/100l wody w zbiorniku po podmianie 1ml/30l wody w zbiorniku
6-8 tydzień po podmianie 1ml/30l wody w zbiorniku dziennie 1ml/30l wody w zbiorniku **