Wczytuję dane...
Model: GW CARBO 500ML
kod ean: 5901138969052
Waga produktu: 0.5 kg
Wysyłka od: 14.00 PLN
Producent: Growise

GROWISE CARBO 500ml

W akwarium z dużą ilością roślin i światła, pomimo dostępnych składników pokarmowych zawartych w wodzie, może okazać się niewystarczająca z braku dostępnego węgla w wodzie, a wzrost roślin może zostać zahamowany.
Growise Węgiel C to kompletny nawóz węglowy wspomagający przyswajanie się innych pierwiastków poprzez rośliny. Nawóz jest dostępny dla roślin oraz działa antyglonowo.
Należy zachować szczególną ostrożność przy używaniu go w akwarium , nadmierne używanie może powodować spadek wzrostu mchów oraz śmierć krewetek i delikatnych ryb. Należy zachować umiar w jego stosowaniu.
Węgiel nie jest zamiennikiem dwutlenku węgla (CO2) w akwarium, można go stosować razem bez obaw o niepożądane efekty.

Dostępne opakowania: 500 ml

Wszystkie żywe stworzenia są oparte na węglu. Atomy węgla łączą się z innymi atomami, tworząc łańcuchy, takie jak białka, tłuszcze i węglowodany które są potrzebne roślinom do prawidłowego wzrostu.
Rola węgla w roślinach nazywana jest cyklem węglowym.
Niezależnie od tego, czy dwutlenek węgla w formie gazowej lub węgla organicznego (w płynie), rola węgla na wzrost roślin jest niezwykle ważna, w rzeczywistości bez tego procesu życie, jakie znamy, nie istnieje.

Należy pamiętać, że dozowanie węgla w płynie nie zastępuje dodawania Dwutlenku Węgla do akwarium. Wspomaga tylko ten proces ale nie może być traktowane jako zamiennik.

Jedno naciśnięcie pompki dozującej = 1,2ml
Przyjęcie, że 1 kliknięcie=1ml nie powoduje niepożądanych skutków ubocznych.

Nawozy z linii Growise są tak skomponowane, by nawożenie było proste i łatwe do zapamiętania. Standardowe dozowanie 1ml na 30L raz dziennie.

Węgiel to podstawowy budulec roślin, wraz z azotem tworzy niezastąpiony pierwiastek w każdym akwarium. Szczególnie przy dużych akwariach gdzie dostępność węgla w postaci dwutlenku węgla może być ograniczona przy słabszej dystrybucji gazu zaleca się dozowanie węgla w płynie w celu polepszenia asymilacji tego pierwiastka przez rośliny. Utrzymując stały poziom węgla w akwarium pozwalamy roślinom na stabilny wzrost.

Zalecane dawki idealnego startu zbiornika:
(mogą nieznacznie różnić się od dawek minimalnych z etykiet)

tydzień istnienia zbiornika zbiornik bez CO2 w formie gazowej zbiornik CO2 w formie gazowej
start – 1 tydzień tylko podmiany wody + Growise Potas * tylko podmiany wody + Growise Potas *
2 tydzień nie podajemy jeszcze węgla nie podajemy jeszcze węgla
3 tydzień po podmianie 1ml/100l wody w zbiorniku po podmianie 1ml/30l wody w zbiorniku
4-8 tydzień po podmianie 1ml/30l wody w zbiorniku dziennie 1ml/30l wody w zbiorniku **