Wczytuję dane...
Model: GW POTAS 500ML
kod ean: 5901138969045
Waga produktu: 0.5 kg
Wysyłka od: 14.00 PLN
Producent: Growise

GROWISE POTAS 500ml

Silne oświetlenie akwarium oraz niewielka ilość ryb oraz ich przekarmianie może prowadzić do powstania niedoborów potasu osłabiając tym samym wzrost roślin.
Growise Potas K to nawóz zawierający niezbędny makroelement – potas w łatwym do zapamiętania dozowaniu 1ppm na 30L po dodaniu 1ml . Dzięki temu nawozowi, rośliny będą mogły rozwijać się bujnie i okazale.

Zalecamy wykonywanie cotygodniowej podmiany wody w ilości 25-50%. Ilość dozowanego nawozu dostosuj do ilości roślin w swoim akwarium oraz ich tempa wzrostu.
Growise Potas K został stworzony aby zapobiec nagromadzeniu się w zbiorniku nadmiarów makroelementów oraz łatwym kontrolowaniu potasu w zbrioniku . W przypadku wystąpienia zbyt dużych stężeń potasu ogranicz dawkę nawozu po podmianie.

Dostępne opakowania: 500 ml

W przeciwieństwie do innych głównych składników, potas nie wchodzi w skład żadnego z ważnych składników roślinnych uczestniczących w metabolizmie , ale występuje we wszystkich częściach roślin w znacznych ilościach.
Wydaje się mieć szczególne znaczenie w liściach i stożkach wzrostu. Potas wyróżnia się wśród składników odżywczych ze względu na swoją mobilność i rozpuszczalność w tkankach roślinnych. Procesy obejmujące potas obejmują tworzenie węglowodanów i białek, regulację wewnętrznej wilgotności roślin, jako katalizatora i czynnika kondensującego złożone substancje, jako akceleratora działania enzymów i jako czynnik przyczyniający się do fotosyntezy, szczególnie w warunkach słabego natężenia światła.

Nasze dozowanie potasu zostało ułatwione poprzez podanie dokładnej dawki na zbiornik. Podanie 1ml/30L wody w zbiorniku podniesie potas o 1ppm. Zalecamy podawanie potasu wyłącznie po podmianach w celu jego uzupełnienia.
Nie należy przekraczać 10ppm tygodniowo by zapobiec akumulacji tego pierwiastka w roślinach które dość łatwo go przyswajają ale również w podłożu które poprzez procesy w nim zachodzące potrafi ten pierwiastek magazynować.

Jedno naciśnięcie pompki dozującej = 1,2ml
Przyjęcie, że 1 kliknięcie=1ml nie powoduje niepożądanych skutków ubocznych.

Nawozy z linii Growise są tak skomponowane, by nawożenie było proste i łatwe do zapamiętania. Standardowe dozowanie 1ml na 30L raz w tygodniu po podmianie wody w akwarium.

Nasze nawożenie zostało tak dobrane, by potas był oddzielnie dozowany wg. potrzeby. Wieloletnie doświadczenie pozwoliło nam dobrać najlepszą formę potasu nie zawierającą siarczanów ale również nieszkodliwą dla organizmów żywych. Ilość potasu na dawkę jest prosta do zapamiętania i wynosi 1ml/30L wody podniesie potas o 1ppm. Znając tą wartość możemy teraz łatwo i bezproblemowo prowadzić nasze akwaria/paludaria. Zalecamy dozowanie potasu wyłacznie po podmianach w ilościach nie przerkaczających 10ppm tygodniowo.

Zalecane dawki idealnego startu zbiornika:
(mogą nieznacznie różnić się od dawek minimalnych z etykiet)

tydzień istnienia zbiornika zbiornik bez CO2 w formie gazowej zbiornik CO2 w formie gazowej
start – 1 tydzień na start między 5-10ppm oraz dziennie 1ml/30L na start między 5-10ppm oraz dziennie 1ml/30L
2 tydzień 1ml/30L dziennie 1ml/30L dziennie
3-5 tydzień 1ml/30L dziennie 1ml/30L dziennie
6-8 tydzień 1ml/30L dziennie 1ml/30L dziennie