Wczytuję dane...
Model: GW ŻELAZO 500ML
kod ean: 5901138969038
Waga produktu: 0.5 kg
Realizacja zamówienia: 23 godzin
Wysyłka od: 14.00 PLN
Producent: Growise

GROWISE ŻELAZO 500ml

W akwarium z roślinami ilość składników pokarmowych zawartych w wodzie kranowej może okazać się niewystarczająca a wzrost roślin może zostać zahamowany.
Growise Żelazo to nawóz żelazowy w dwóch łatwoprzyswajalnych formach chelatowanych. Nawóz jest błyskawicznie absorbowany przez rośliny.
Powinien być używany razem z podstawowym nawozem mikroelementowym.

Zalecamy wykonywanie cotygodniowej podmiany wody w ilości 25-50% aby zapobiec kumulacji mikroelementów w akwarium.

Dostępne opakowania: 500 ml

Żelazo jest niezbędne do fotosyntezy i jest obecne jako kofaktor enzymu w roślinach. Niedobór żelaza może powodować międzyprzedsionkową chlorozę i martwicę. Żelazo nie jest strukturalną częścią chlorofilu, ale jest bardzo istotne dla jego syntezy.
Niedobór miedzi może być odpowiedzialny za promowanie niedoboru żelaza dlatego zalecamy dodatkowo dozować Growise Mikro.

Nasze wieloletnie doświadczenie zaowocowało stworzeniem odpowiedniej mieszanki 2 rodzajów żelaza które jako pierwiastek odpowiadający za fotosyntezę powinien być dozowany w odpowiedniej ilości i formie by wspomagać prawidłowy przebieg fotosyntezy oraz wybarwianie roślin, szczególnie czerwonych.

Jedno naciśnięcie pompki dozującej = 1,2ml
Przyjęcie, że 1 kliknięcie=1ml nie powoduje niepożądanych skutków ubocznych.

Nawozy z linii Growise są tak skomponowane, by nawożenie było proste i łatwe do zapamiętania. Standardowe dozowanie 1ml na 30L raz w tygodniu.

Żelazo pełni wiele istotnych funkcji w procesie metabolizmu rośliny i jest kluczowym elementem syntezy chlorofilu, a u roślin czerwonych powoduje większe wybarwienie.
Nasz kompleks żelaza jest w chelatowanej najbardziej przyswajalnej formie, co powoduje również dłuższą dostępność dla roślin. Użyte chelaty powodują stabilność i dostępność żelaza dla wszystkich roślin akwariowych oraz paludaryjnych.
Aby uzyskać najlepsze efekty i wybarwienie roślin czerwonych należy utrzymywać pH w przedziale 6.5-6.8 w zależności od twardości węglanowej.

Zalecane dawki idealnego startu zbiornika:
(mogą nieznacznie różnić się od dawek minimalnych z etykiet)

tydzień istnienia zbiornika zbiornik bez CO2 w formie gazowej zbiornik CO2 w formie gazowej
start – 1 tydzień tylko podmiany wody + Growise Potas * tylko podmiany wody + Growise Potas *
2-3 tydzień nie podajemy jeszcze żelaza nie podajemy jeszcze żelaza
4-5 tydzień po podmianie 1ml/100l wody w zbiorniku po podmianie 1ml/30l wody w zbiorniku
6-8 tydzień po podmianie 1ml/30l wody w zbiorniku dziennie 1ml/30l wody w zbiorniku **