Wczytuję dane...
Model: H.SIAMENSIS53-PORCJA
Waga produktu: 0.2 kg
Gwarancja: 24 miesięcy
Realizacja zamówienia: 3 dni
Wysyłka od: 14.00 PLN

Hygrophila corymbosa Siamensis 53B

-- Z HODOWLI IN-VITRO --

PORCJA 2 SADZONKI


Rośliny IN VITRO uprawiane są w sterylnych warunkach, są wolne od chorób, glonów oraz jaj ślimaków i innych szkodników. W przeciwieństwie do roślin w koszyczku, można uzyskać większą ilość roślin z pojedynczej sadzonki oraz szybsze tempo wzrostu i namnażania się. Rośliny pokrywają powierzchnię pojemnika lub w przypadku roślin łodygowych są namnożone. Każdy pojemnik posiada specjalną banderolę chroniącą przed otwieraniem przez klientów oraz informującą, iż jest to produkt sterylny. Rośliny znajdują się na specjalnie dobranych pożywkach, dzięki czemu nie wymagają ani wody ani specjalnego traktowania do momentu wsadzenia w akwarium.

Przed wsadzeniem roślin do akwarium należy pamiętać o oczyszczeniu ich z pożywki.

Hygrophila siamensis 53B jest jedną z odmian Hygrophila corymbosa 'Siamensis'. Posiada weższe liście i bardziej zwarty wygląd od formy wyjściowej. Charakteryzuje się dużym zagęszczeniem liści na łodygach i wieloma pędami bocznymi, które rosną bardzo szybko przy regularnej przycince.
Rośnie na wysokość 15-40cm i zajmuje 7-12cm długości akwarium. Liście są węższe niż u Hygrophila Siamensis i mogą wybarwiać się na czerwono-brązowo przy dobrych warunkach oświetleniowych.
Nie jest wymgagająca, potrzebuje jednak regularnego przycinania aby zachowała gęsty układ.  Roślinę sadzimy w grupie. Pojedyncze sadzonki należy umieścić w podłożu za pomocą ostro zakończonej pincety w odległości 3-4cm.
Roślinę przycinamy odcinając górne partie na wysokości około 5cm (lub w zależności od potrzeb araanżacyjnych). Ucięte wierzchołki można ponownie zasadzić w podłożu uzyskując jeszcze bardziej zwartą kopułę roślin. Po przycięciu roślina rozkrzewia się wytwarzając z miejsca ucięcia nowe łodygi z liścmi.

  •     Typ: Roślina łodygowa
  •     Pochodzenie: Azja
  •     Tempo wzrostu: Umiarkowane
  •     Wysokość: 15 - 30+  (średnia wysokość po 2 miesiącach od posadzenia w akwarium)
  •     Oświetlenie: Słabe (poniżej 0.5W/l)
  •     CO2: Niewielkie (poniżej 6mg/l)
  

Jak sadzić rośliny in vitro?

-Wyciągnij rośliny z pojemnika.
-Oczyść dokładnie z pozostałości żelu.

-Opłucz w zimnej wodzie z kranu.
-Podziel roślinę na kilka mniejszych kawałków w zależności od potrzeb.

-Umieść w akwarium i ciesz się jej szybkim wzrostem!

Wysyłka roślin od poniedziałku do czwartku aby ograniczyć ryzyko pozostawienia przez kuriera na weekend w magazynie.
Istnieje możliwość wysyłki w piątek na wyraźne życzenie klienta.


Uwaga! Ze względu na wysoką kontrolę jakości naszych roślin, może zdarzyć się brak któregoś z gatunków(rzadko bo rzadko ale jest to możliwe).
Prosimy w takim wypadku o wyrozumiałość. Zawsze staramy się aby klient otrzymał pełnowartościowy towar.