Wczytuję dane...
Model: S.NATANAS-PORCJA
Waga produktu: 0.2 kg
Gwarancja: 24 miesięcy
Realizacja zamówienia: 3 dni
Wysyłka od: 14.00 PLN

SALVINIA NATANS SALWINIA PŁYWAJĄCA

-- Z HODOWLI IN-VITRO --

PORCJA 5 SADZONEK


Rośliny IN VITRO uprawiane są w sterylnych warunkach, są wolne od chorób, glonów oraz jaj ślimaków i innych szkodników. W przeciwieństwie do roślin w koszyczku, można uzyskać większą ilość roślin z pojedynczej sadzonki oraz szybsze tempo wzrostu i namnażania się. Rośliny pokrywają powierzchnię pojemnika lub w przypadku roślin łodygowych są namnożone. Rośliny znajdują się na specjalnie dobranych pożywkach, dzięki czemu nie wymagają ani wody ani specjalnego traktowania do momentu wsadzenia w akwarium.

Przed wsadzeniem roślin do akwarium należy pamiętać o oczyszczeniu ich z pożywki

Salvinia natans jest paprocią pływającą, która rośnie bardzo szybko przy dostatecznej ilości światła i związków odżywczych. Jest dużo mniejsza od pisti dzięki czemu w porównaniu do niej nie zabiera tak dużo światła. Odmiany Salvinii mają małe włoski na liściach, chroniące je przed dostępem wody. Pomaga zapobiec glonom zacieniając akwarium, ponadto bardzo ładnie pochłania azotany zapobiegając ich ewentualnej kumulacji. Roślina osiąga wielkość do +/- 3 cm. Nie ma większych wymagań świetlnych i nawozowych.

Roślina jednoroczna, ma okrągłe lub eliptyczne liście pływające, o długości do 2 cm, naprzeciwległe, jaskrawozielone, z wierzchu i od dołu pokryte ciemnymi włoskami. Trzeci liść przekształcony w nitkowate zanurzone w wodzie strzępki przypominające wyglądem korzeń. Rozrastając się tworzy pędy nawet do 10 cm.

Nadaje się do akwarium nieogrzewanego o temperaturze 18-25°C i średnim oświetleniu. Najlepiej rozwija się w wodzie lekko alkaicznej o pH powyżej 7. Rozmnaża się łatwo przez podział ulistnionego pędu. W akwarium rozmnaża się tylko latem, zimą przeważnie ginie, dlatego uprawiana jest bardzo rzadko. Można próbować przechować ja w pojemniku z zimna wodą. Jest to roślina jednoroczna, która jesienią zanika. Jej zarodniki zimują w podłożu. Na wiosnę następnego roku wypływają na powierzchnię wody i dają początek nowej generacji.


Jak sadzić rośliny in vitro?

-Wyciągnij rośliny z pojemnika.
-Oczyść dokładnie z pozostałości żelu.

-Opłucz w zimnej wodzie z kranu.
-Podziel roślinę na kilka mniejszych kawałków w zależności od potrzeb.

-Umieść w akwarium i ciesz się jej szybkim wzrostem!

Wysyłka roślin od poniedziałku do czwartku aby ograniczyć ryzyko pozostawienia przez kuriera na weekend w magazynie.

Istnieje możliwość wysyłki w piątek na wyraźne życzenie klienta.


Uwaga! Ze względu na wysoką kontrolę jakości naszych roślin, może zdarzyć się brak któregoś z gatunków(rzadko bo rzadko ale jest to możliwe).
Prosimy w takim wypadku o wyrozumiałość. Zawsze staramy się aby klient otrzymał pełnowartościowy towar.