Wczytuję dane...
Model: RZĘSA WODNA 50SZT
Waga produktu: 0.05 kg
Gwarancja: 24 miesięcy
Realizacja zamówienia: 23 godzin
Wysyłka od: 14.00 PLN
Producent: Wodna Kraina

RZĘSA WODNA(Rzęsa Drobna) około 50 sztuk

Rzęsa drobna jest to pospolita roślina występująca w naturze oraz akwariach domowych. Zwana także rzęsą wodną lub rzęsą mniejszą.

Rzęsa zbudowana jest z jasnozielonej blaszki unoszącej się na powierzchni wody. Blaszka zbudowana jest z kilku (od 1 do 4) miniaturowych liści i osiąga średnicę od 3 do 5 mm.
W centralnym punkcie blaszki wyrasta cieńki, półprzeźroczysty korzonek który odpowiedzialny jest za stabilizację rośliny oraz pobieranie związków mineralnych z wody. Bardzo rzadko zakwita, wytwarzając drobniutkie zielone kwiaty.


Jej największym atutem jest pochłanianie dużej ilości azotanów. Jest także doskonałym schronieniem dla narybku oraz źródłem naturalnego pokarmu dla ryb roślinożernych.
Ułatwia start akwarium nie pozwalając zdominować glonom zbiornika w początkowej fazie dojrzewania.
Dzięki temu że jest rośliną której wzrost jest bardzo dynamiczny utrzymuje ilość azotu na bezpiecznym poziomie, co przekłada się na zmniejszenie problemów przy starcie akwarium.

Rzęsa wodna jest bardzo łatwa w uprawie, nie potrzebuje zbyt dużo składników odżywczych, a jedynie umiarkowaną ilość światła.
W zbiornikach z mocnym oświetleniem szybko się rozrasta i zaciemnia zbiornik.
Należy pamiętać aby nie pozwalać jej w zupełności zakryć tafli wody, ponieważ negatywnie może to wpłynąć na inne rośliny posadzone w akwarium(jej duża ilość ogranicza dopływ światła co może przekładać się na spowolniony wzrost pozostałych roślin w akwarium).

Jest rośliną pływającą i nie wymaga zabiegów związanych z sadzeniem. Rozrasta się bardzo szybko na powierzchni wody.

Charakterystyka:
Nazwa właściwa: Rzęsa drobna
Wymagania świetlne: Średnie
Tempo wzrostu:  Szybkie
Trudność uprawy: Łatwa
Miejsce w akwarium: Roślina pływająca