Wczytuję dane...
Model: HI PHOSBINDER 4X1KG
kod ean: 5906874772027
Waga produktu: 4 kg
Gwarancja: 24 miesięcy
Wysyłka od: 14.00 PLN
Producent: HYDROIDEA

HYDROIDEA PhosBinder 4 x 1kg


-- Saszetki filtracyjne z mineralnymi absorbentami fosforanów i metali ciężkich. Środek mineralny redukujący poziom fosforu w wodzie--

HYDROIDEA to firma projektowo-wykonawcza specjalizująca się w obszarze budownictwa hydrotechnicznego, ze szczególnym uwzględnieniem obiektów specjalistycznych. Pierwszy polski producent unikalnych na skalę światową preparatów biologicznych, środków ekologicznych oraz naturalnych mieszanek minerałów i złóż do stawów, oczek i innych zbiorników wodnych. Firma jest jednocześnie dostawcą nowoczesnych urządzeń i rozwiązań filtracyjnych, wpisujących się w nurt proekologiczny.

Ponad 15 lat doświadczenia w zakresie utrzymania i eksploatacji zbiorników wodnych oraz ekspercka wiedza techniczna zaowocowały produktami bezpiecznymi dla środowiska, idealnie dopasowanymi do potrzeb klientów.
PhosBinder

 
Środek mineralny zapobiegający wzrostowi glonów poprzez długofalowe wiązanie fosforanów oraz usuwający z wody trujące metale ciężkie takie jak miedź, ołów i cynk. PhosBinder zawiera po dwa wkłady filtracyjne PhosBinder Ca i dwa wkłady PhosBinder Fe.

PhosBinder Ca jest białym, porowatym minerałem wapnia. Fosforany i metale ciężkie wiązane są efektywnie i trwale w strukturze porowatej minerału.

PhosBinder Fe jest brązowym, porowatym minerałem żelaza i wiąże efektywnie fosforany i siarczki.

Środek PhosBinder:

  •     W 100% ekologiczny;
  •     Długofalowe i efektywne wiązanie fosforanów;
  •     Dzięki czterem gotowym wkładom filtracyjnym, aplikacja środka jest bardzo prosta i bezpieczna;
  •     Związany fosfor może być stosowany wraz z całym materiałem jako nawóz do roślin;
  •     Nadaje się idealnie do adsorpcji fosforanów w miesiącach zimowych;
  •     Do zastosowania w każdym zbiorniku wodnym;
  •     Polecany jako wymienne i porowate wkłady do filtrów;
  •     Nieszkodliwy dla ludzi, roślin i zwierząt;
  •     Środek czysto mineralny.


Sposób aplikacji:
Zestaw zawierający cztery wkłady filtracyjne po 1 kg wystarcza na 40 000 litrów przy zarybionym zbiorniku i na 160 000 litrów przy niezarybionym zbiorniku na okres do 60 dni.

PhosBinder zmniejsza zawartość fosforanów w wodzie poniżej wartości granicznej wymaganej dla wzrostu glonów wynoszącej 0,030 mg/l, dzięki czemu trwale chroni zbiornik wodny przed nadmiernym wzrostem glonów.


Wkłady filtracyjne PhosBinder należy stosować bezpośrednio w filtrach, w zimie przy dyfuzorze pompy napowietrzającej jak również w miejscach o dobrej cyrkulacji wody tj. strumienie, kaskady, okolice pompy.


Związki fosforu usuwane są trwale ze zbiornika wodnego w zachodzących procesach sorpcji. Unika się w ten sposób możliwego wstecznego ich uwolnienia.


Jeden zestaw czterech wkładów filtracyjnych PhosBinder w idealnych warunkach jest w stanie związać minimum 400 g fosforu.


Regularne stosowanie środka PhosBinder pomaga utrzymać zbiornik wodny w dobrej kondycji. Środek jest całkowicie naturalny i bezpieczny w użyciu.