Wczytuję dane...
Model: HI CYANOSTOPPER 10KG
kod ean: 5906874772362
Waga produktu: 10 kg
Gwarancja: 24 miesięcy
Realizacja zamówienia: 72 godzin
Wysyłka od: 14.00 PLN
Producent: HYDROIDEA

HYDROIDEA CyanoStopper 10kg


-- Preparat likwidujący sinice. Skutecznie zwalcza sinice i rozkłada toksyny sinicowe w zbiornikach wodnych. --

HYDROIDEA to firma projektowo-wykonawcza specjalizująca się w obszarze budownictwa hydrotechnicznego, ze szczególnym uwzględnieniem obiektów specjalistycznych. Pierwszy polski producent unikalnych na skalę światową preparatów biologicznych, środków ekologicznych oraz naturalnych mieszanek minerałów i złóż do stawów, oczek i innych zbiorników wodnych. Firma jest jednocześnie dostawcą nowoczesnych urządzeń i rozwiązań filtracyjnych, wpisujących się w nurt proekologiczny.

Ponad 15 lat doświadczenia w zakresie utrzymania i eksploatacji zbiorników wodnych oraz ekspercka wiedza techniczna zaowocowały produktami bezpiecznymi dla środowiska, idealnie dopasowanymi do potrzeb klientów.CyanoStopper

 
CyanoStopper to rewolucyjny preparat do zapobiegania i kontroli rozwoju zakwitu sinic w zbiornikach wodnych wszelkiego rodzaju. Selektywnie zwalcza sinice i rozkłada toksyny sinicowe w wodzie w okresie kilku dni od zastosowania. CyanoStopper wykorzystuje nadwrażliwość sinic na tlen atomowy i jest całkowicie bezpieczny dla użytkowników wód i innych organizmów wodnych. Poprawia walory rekreacyjne, użytkowe i gospodarcze zbiorników wodnych zwiększając w nich natlenienie i intensyfikując naturalne procesy samooczyszczania się wód.


Preparat CyanoStopper:

  • W 100% skuteczny i bezpieczny;
  • Działa selektywnie na sinice nie likwidując przy okazji roślin wodnych i zooplanktonu;
  • Zmniejsza zawartość azotu amonowego i związków fosforu organicznego;
  • Zmniejsza ilość chlorofilu i zwiększa przejrzystość wody;
  • Działa bardzo szybko, a efekt widoczny jest już po 2-3 dniach od zastosowania;
  • Dzięki składnikowi buforującemu wodę nie zwiększa w znaczący sposób jej odczynu pH;
  • Natlenia wodę, osady denne i rozwiązuje problem tzw. „przyduchy” groźnej dla ryb;
  • Łatwy w użyciu – dozowanie dostosowane jest do każdego rodzaju zbiornika wodnego

Sposób aplikacji: 

Aby skutecznie i szybko przeciwdziałać zakwitom sinic oraz wytwarzaniu cyjanotoksyn należy dodać CyanoStopper w stężeniu 25 gramów na 1 m3 wody w zbiorniku wodnym. Preparat należy równomiernie rozrzucić po powierzchni zbiornika i po 2 dobach powtórzyć zabieg stosując połowę dawki użytej podczas pierwszego zabiegu. Nie należy przekraczać zalecanych dawek.